Amazon, Marmaris

Amazon, Marmaris
Marmaris'de alternatif tatil diyebileceğim bir koya gidiyoruz, Club Amazon. Club Amazon'a gidiş biraz "meşakkatli". Marmaris'den Datça yoluna giriyorsunuz, Hisarönü sapağına gelmeden önce Değirmenyanı köyünün yanında Bördübet, Amazon yoluna giriyorsunuz. Bundan sonra 14 kilometre, yolun ortasonda Golden Key Bördübet Butik otel var, ona kadar yol orman içi toprak yol. Fakat ondan sonra ise taşlık, virajlı ve dar bir yol. Ama manzarası mükemmel.
Amazon Club işletmecisinin deyimiyle eğer arabanızın üzerine titriyorsanız hiç zahmet edip gelmeyin ama arabayı bir yere ulaşmaya yarıyan araç olarak görüyorsanız denemeye değer bir yolculuk. Yolda sizi gülümsetebilmek için, Club Amazonun esprili tabelaları size eşlik ediyor, birinci vitesle giderken, hız kontrolü, radar var gibi veaya timsah çıkabilir gibi tabelalar.
Fakat yol sonunda sizi çok güzel, muazzam manzaralı, sakin bir koy karşılıyor. Yolu böyle olduğu için kitle turizmi henüz burayı bozamamış. Günlük ağaçlarının yeşilinin yansıdığı koyda denizin o yeşil lacivert renginde yüzmek çok etkileyici.
Club Amazon'da günlük ağaçları ve çam ağaçları altına serpiştirilmiş bungalowlar bulunmaktadır. Bungalowlar, bu iş için üretilmiş ponza taşından yapılmış, doğal izolasyon sağlıyor, odalarda yaz gecelerinde bile battaniyeye ihtiyacı olabilir.

Daha Büyük Google Haritada Görüntülemek için Tıklayınız

Etiketler: , ,