Litera Hotel, Yalancıboğaz, Marmaris

Litera Hotel, Yalancıboğaz, Marmaris
Marmaris'de tatil deyince genellikle ya Marmaris'in içindeki oteller ya da İçmeler'deki oteller tercih edilir. Bu sefer Marmaris'in Yalancı Boğaz Mevkiindeki Litera Oteli seçtik.
    Yalancı Boğaz'a, Marmaris'e girince sola dönüp Aksaz Deniz Üssüne giden yoldan gidiliyor, yaklaşık 10 km. kadar. Yani İçmelerin tam ters istikameti.
Yalancı Boğaz ismi de şurdan geliyor; uzaktan bakınca denizin bir boğaz yapıp devam ettiğini sanıyorsunuz fakat, deniz "bitiyor" ve kara parçası karşınıza çıkıyor. Bir gemi kaptanının fırtınalı bir havada burayı körfeze açılan boğaz zannedip gemisini karaya oturtmasından sonra “Yalancı Boğaz” adını almış. Bu kara parçasına da Marmaris Marina kurulmuş.
    Kaldığımız Litera Otel ile plajı arasından yol geçiyor yani plaja giderken yol geçmek gerekiyor fakat yol tenha bir yol olduğu için bu durum fazla rahatsız etmiyor. Otel'deki tek Türk ise bizlerdik, neredeyse bütün müşterilerin hepsi İrlandalı'ydı. Bu nedenle akşam eğlenceleri daha çok İrlandalılara yönelikti, pek bize hitap etmedi.
Otelin en güzel yanının hafif yamaçta olması, tamamen çam ağaçları arasında olması dolayısıyla manzaranın muhteşem olması. Karşınızda ise Cennet adası size güzel bir manzara oluşturuyor. Cennet adası dense de, Yalancıboğaz yolu ile karaya bağlantısı vardır, günlük gezi teknelerinin uğrak yeridir.
   
Marmaris Yalancı Boğaz'da kalınacak yer olarak, Litera'dan başka, Yalancı Boğazın sonunda Club Magic Life Marmaris Hotel ve Pupa Yacht Hotel bulunmaktadır. Bunun dışında, Cennet adasının Litera Otel'e bakan cephesinde, Adaköy mevkiinde sadece İngiliz misafirlere hizmet veren, Neilsen Adaköy Club var.

Daha Büyük Google Haritada Görüntülemek için Tıklayınız

Etiketler: , ,