Filiz Restaurant, Bolu

Filiz Restaurant
Filiz Restaurant, İstanbul-Ankara arasında araba ile yolculuk ederken yemek yemek için iyi bir mekan. TEM boyunca bulunan Sabahattin'in Yeri, İsmail'in Yeri gibi restaurantlara iyi bir alternatif. Ayrıca, kış aylarında Kartalkaya kayak merkezinden dönüşte de yolunuz üstünde bulunuyor.
Filiz Restaurant'a Tem otoyolundan Bolu(Doğu) çıkışından çıkıp, Bolu istikametinde 7 kilometre giderek ulaşıyorsunuz. Filiz/Barilla makarna fabrikasının köşesinde bulunuyor. Restaurantın, ahşap ve taş'dan oluşan güzel, sıcak bir mimarisi var. Yazın ise, bahçede yeşil bir ortamda yemeğinizi yiyebiliyorsunuz.
Filiz Restaurant'da sadece makarna çeşitleri yemeniz gerekmez, et ızgara çeşitleri de mevcut ama benim favorilerim makarna çeşitleri.Makarna çeşitleri arasında kararsız kaldığımdan seçimim, karışık makarna tabağı.Karışık makarna tabağında şunlar bulunuyor; arrabbiata soslu çalık kesme makarna, tereyağda hazırlanmış cevizli keşli erişte, dört peynirli özel sos ile hazırlanmış ince uzun makarna ve lazanya. Tatlı olarak ise, kaymağa sarılmış ince ekmek kadayıfı tavsiye ederim.

GPS/Navigasyon için Koordinatlar:N40° 44' 11.76" E31° 41' 12.18" E

Daha Büyük Google Haritada Görüntülemek için Tıklayınız

Etiketler: , ,