Cunda Balık Restaurant, Bostancı, İstanbul


Bu sefer, deniz ürünleri yemek için Bostancı'daki Cunda Balık Restaurant'a gidiyoruz. Bu, Cunda Balık Restaurant'a ikinci gidişimiz, birincide de memnun kalmıştık.
Cunda Balık Restaurant, Bostancı İDO iskelelesinin karşı sokağında, bir apartamanın giriş katında. Burada karşılıklı iki balık lokantası var; biri Cunda Balık Restaurant diğeri ise Livar Balık Restaurant.
Cunda Balık'ın sahibi Girit kökenli ve daha önce Cunda adasında restaurant işletmiş. Restaurant'ın tüm malzemeleri; otlar, zeytinyağlar, balıklar Ayvalık'dan geliyormuş.
Cunda Balık'ın ege otlarından yaptığı soğuk mezeleri çok güzel ve çok lezzetli. Seçtiğimiz otlardan bazıları; sirken, kuzu kulağı, labada salatası, deniz börülcesi. Hepsine bayıldık.Ara sıcak olarak, tereyağda hafif acılı karides, kalamar tava ve deniz ürünleri böreği güzeldi.Ana yemek, balık olarak, ızgara fangiri mercan tercihimizdi. Sezonu olmadığı için bu sefer papaline yiyemedik ama bir önceki gelişimizden tavsiye edebilirim.Tatlı olarak, dondurmalı irmik helvasını tavsiye ettiler ama başarılı değildi.Cunda Balık, fiyat olarak sahil yolundaki benzer balık restaurantlara nazaran biraz daha hesaplı geldi bize. Doğal olarak yediklerinize bağlı ama, ege otları, sıcak deniz ürünleri, balık ve içkiler dahil, kişi başı 70-80 liraya çıkılabiliyor.
Cunda Adası için tıklayınız.

Etiketler: , ,