Yılbaşında Nereye Gitmeli !

yeniyıl
    Yılbaşı yaklaşırken, herkes birbirine bu soruyu soruyor: Yılbaşında neredesin ve ne yapıyorsun? Bu sene yılbaşı hafta sonuna denk geldiği yani ilave edecek gün olmadığı için bir yılbaşı tatiline çevirmek zor gözüküyor. Buna rağmen, yılbaşı tatili için bir plan yaparken ilk önce nasıl bir yılbaşı eğlencesi veya tatili hayal ettiğimize karar vermek gerekli..
    Sadece yılbaşı gecesi eğlencesi düşünürseniz büyük bir otelin salonunda veya bir restaurantta da eğlenmek mümkün ama tanımadığınız yüzlerce kişi ile birlikte yeni yıla girmekte pek çok kişiye hoş gelmeyebilir.
    Sadece yılbaşı gecesi değil de, bir hafta sonu kaçamağına çevirelim derseniz de o zaman da karşınıza birkaç seçenek çıkıyor.
    Kayak meraklıları için doğal olarak Uludağ en iyi seçenek. Kartalkaya da bir seçenek olsa da, bence Uludağ daki otellerin seçeneklerinin çokluğu ve pek çok cafenin varlığı hem gündüz hem de gece için çok iyi eğlence ortamları sunuyor. Maalesef, Kartalkaya sadece kaymayı en plana çıkaranların tercihi olabilir. Kartalkaya’da uzun zamandır üç otel vardı, Kartal Otel, Grand Kartal ve Dorukkaya otel. Bu yıl ise, Golden Key grubunun Kartalkaya oteli hizmete girdi. Golden Key Kartalkaya, sadece 43 odası olan tam bir butik otel. Esasında otel yerine dağ evi demek daha uygun. Odaları muhteşem, bazı odalarda ise, manazaraya karşı jakuzi keyfi ayrı bir zevk.
    Kayak tatili arzu etmezseniz, ya Bolu Abant ya da Kazdağları en iyi seçenekler. Abant’a kar yağdı ve Abant gölü ve çevresindeki çam ağaçları ile tam bir şölene dönüştü. Göl çevresi yürüyüşler için ideal. Abanta da kalınabilecek iki büyük otel var, biri Büyük Abant otel diğeri Abant Palace. Biz iki kere Abant Palace’da kaldık, memnun kaldık, kapalı havuzu, yemekleri güzeldi. Bir de Abant Palace’ın işlettiği göl kenarında 14 odalı abant Köşk var. Burada kalmak çok daha güzel ama boş yer bulmak oldukça güç. Abant hakkında daha detaylı yazımız ve foto galeri için tıklayınız.
    Bütün bunların dışında benim sizlere esas önerim Kazdağları Öngen Country Otel. Otel toplam 80 yatak kapasiteli, bu nedenle kalabalık olmuyor, biraç aile gittiğinizde çok iyi eğlenmek mümkün. Kazdağları Öngen Country Otelin sahibi Mehmet Öngen Bey, yılbaşı gecesi özel çalgıcılar organize ediyor, gece 12 ye kadar bu ekip masa masa dolaşıp istekelrinizi çalıyor. Gece 12 de havai fişek gösterisi, sonrası Dj müzik ve gece çorbası.
    Gündüz ise zeytin ve çam ağaçları o her daim yemyeşil olan Kazdağları sırtlarında yürüyüş yapabilirsiniz. Geçen sezon Show TV de yayınlanan Karadağlar dizisinin çekildiği sokakları, ortamları görebilirsiniz.
    Kazdağları hakkında daha detaylı yazımız ve foto galeri için tıklayınız.
    Kalabalık ortamlarda yeni yıla girmek yerine böyle daha sakin daha sıcak ortamlarda yeni yılı karşılamak bize çok iyi geliyor hem de bir haftasonu kaçamağı oluyor.

Etiketler: ,