Sonbahar'da Nereye Gitmeli !

 Sonbahar da tatil
Yaz mevsiminde deniz tatili yaptıysanız, sonbahar da ormanda, yeşillikler içinde veya kurumuş sarı yapraklar üzerinde yürüyüşlü bir tatil ideal olur.
    Kurban bayramı da yaklaştı ve uzunluğu da güzel, bir yerlere kaçmalı :) Herkes nereye gitmeli diye soruyor. Bu kurban bayramı, sonbahar mevsiminin tam ortasında olduğu için, sonbahara uygun bir yer seçmeli. Bunun için benim önerim, Bolu çevresi; sonbahar yapraklarının en iyi göründüğü yerler. Biz ise, Yedigöller Hindiba Pansiyonu seçtik, yazısı dönüşte :)
    Sonbahar da doğa içinde tatil için iki ana bölge öneriyorum.
    Biri, Bolu çevresi, bu mevsim için ideal. Birkaç günlük bir tatil için, her gün başka bir yeri keşfetme imkanınız var.
    İlk gün Yedigölleri keşfetmeyi deneyin. Bolu merkezden sadece 42 kilometre, bu mevsimde yol riski de olmaz. Yemyeşil yolda kıvrıla kıvrıla ilerleyip, Yedigöllere ulaşırsınız. Yedigöller de ise, bakır rengi olmuş kurumuş yapraklar üzerinde yürüyüşler muazzam olur. Yedigöller hakkında daha fazla fotoğraf ve daha detaylı yazımız için tıklayınız.
    Yedigöller'den sonra Bolu Gölcük'ü ziyaret etmelisiniz. Çevresi yaklaşık iki km kadar olan Gölcük gölünün çevresinde yürümek insana iyi geliyor. Gölcük hakkında daha fazla fotoğraf ve daha detaylı yazımız için tıklayınız.
    Bolu çevre turlarında son durağınız, Abant olabilir. Abant, genelde kışın karlar altında çok güzel olsa da, sonbahar'da da güzel. Bolu E-5 kavşaktan Abant'a kadar giden yol da, sonbahar da tam bir renk cümbüşüdür. Zemin karla kaplı olmayınca göl çevresinde gezinen arabalar biraz toz yapıyor ama gene de göl çevresi yürüyüşü yapabilirsiniz. Sonbaharda Abant hakkında daha fazla fotoğraf ve daha detaylı yazımız için tıklayınız.
    Sonbahar'da yeşillikler arasında tatil için diğer önerebileceğim bölge, Kazdağları. Kazdağları, Bolunun tersine her mevsim yeşil. Kazdağlarında bitki örtüsü zeytin ve çam ağacıdır, bunlarda yaprak dökmeyen ağaçlar olduğu için her mevsim yeşil ile kucak kucağa olursunuz. Kazdağları hakkında daha fazla fotoğraf ve daha detaylı yazımız için tıklayınız.

   Daha Büyük Google Haritada Görüntülemek için Tıklayınız

Etiketler: