Bayramda Son Dakikacılara Öneriler,..

Uzun bayram tatilinin başlamasına sadece bir gün kaldı. Tatil de pazartesi ve Cuma gününü de birleştirenler için tam dokuz gün oluyor. Bu kadar uzun bir süreyi tek bir otelde geçirmek çok sıkıcı olur diye düşünüyorum.
 Benim önerim; tatili 4 ve 5 günlük iki tatile, iki otele bölmek.
 Diğer yandan, tatilin başlangıcına bir gün kalınca, otel rezervasyonunu daha önce yaptırmamış olanların işi çok zor. Ben, her zaman küçük ve butik otelleri tercih etmeye ve önermeye çalışsam da, bu kadar dar bir zamanda oda sayısı 5-10 olan bu oteller çoktan dolmuştur bile.
Bu nedenle, eğer boş oda bulmak istiyorsanız, biraz daha büyük kapasiteli otelleri tercih etmek zorundasınız gibi. İşte, daha evvel kalıp denediğimiz, hem ortamından hem de servisinden memnun kaldığımız oda sayısı yüksek olan otel önerilerimiz:
 Antalya Çevresinden: 
Belek: Antalya çevresinde en beğendiğimiz otel, Lykia World LinksGolf Hotel, Antalya. Odaları muhteşem, yemekler ise harikulade. Lykia World LinksGolf Hotel hakkındaki yazımız için tıklayınız.
Beldibi: Beldibindeki Renaissance Otel. Büyük bir bahçesi var, orman gibi, portakal ağaçlarından çam ağaçlarına kadar. Odaları geniş, yemekleri ise enfes. Renaissance Otel hakkındaki yazımız için tıklayınız.
Bodrumdan:
 Hapimag Sea Garden: Otelin Bahçesi, botanik bahçesi gibi, yem yeşil, çeşitli çiçekler ve ağaçlar var, iki ayrı koya sahip. Koylardan biri öğleden sonra rüzgar alsa da, diğeri hep sakin oluyor. Deniz Mavi Bayraklı. Yemekleri enfes. Sea Garden, büyük bir otel, yaklaşık 300 odası var. Hapimag Sea Garden Hotel hakkındaki yazımız için tıklayınız.
Marmarisden: 
Loryma Resort Hotel, Turunç'a inerken biraz tepede olduğu için, havada bir serinlik oluyor, Marmarisin bunaltıcı sıcaklığını hissetmiyorsunuz. Loryma Resort Hotel hakkındaki yazımız için tıklayınız.
Kazdağları:
 Gündüzleri Assos yolundaki Beach Club'ında denize girip, diğer vakitlerinizi yeşilin içinde konaklamak isterseniz, Yeşilyurt'daki Öngen Country Hotel bayram tatili için iyi bir seçenek. Öngen Country Hotel hakkındaki yazımız için tıklayınız.