Flow Datça Surf & Beach Hotel

Flow Datça  Surf & Beach Hotel

Gezimizin bu durağında Datça'dayız. Datça'da konaklama için otel sayısı, Marmaris'in tam tersine çok az. Datça'da belirli seviyenin üstünde sadece üç tesis dikkatimizi çekiyor; Flow Datça Beach&Surf Otel, Club Datça Tatil Köyü ve Noa Hotels Perili Bay. Datça Büklerinde ise tamamen pansiyonculuk hakim. Biz tercihimizi Flow Datça Beach & Surf Otel olarak yaptık.

Flow Datça Beach& Surf Otel, Datça'ya 10 km kala Gebekum sahilinde, deniz kenarında bir otel. 22 dönüm üzerine kurulu sadece 38 odası mevcut, yani bol yıldızlı beton yığını, kitle turizmine hitap eden otellerden değil.

Flow Datça'da mimari olarak genelde geleneksel taş yapı, ahşap traverslerle birleştirilmiş olarak kullanılmış. Detaylara özen gösterilmiş.

Flow Datça'da iki tip oda var, biri standard diğeri ise konak odaları. Standard odalar, resim galerimizde de gördüğünüz gibi bahçede taş evlerden oluşuyor. Bu taş evlerin çevresi ise begonvillerle sarmalanmış, dış duvarlar ise güzel seramiklerle bezenmiş. Konak odaları ise, otel binasında. Konak odaları oldukça büyük, tamamen beyaz hakim, yalın, dingin bir atmosfer sunuyor. Flow Datça,'da hiçbir oda direkt deniz manzaralı değil.

Flow Datça'da uçsuz bucaksız bir deniz, sahilde saatlerce yürüyüş yapabilirsiniz. Plaj kumsal, deniz içi ise girişi taşlık. Yürüyerek girmeyi tercih ediyorsanız, deniz ayakkabısı iyi olabilir.

Flow Datça sakin, koşuşturmasız, gürültüsüz dingin bir tatil için ideal bir yer. Uzun kumsalda, yakın çevrede başka otel vs. yok. Bu kadar uzun kumsalda, sizden başka birkaç aile oluyor. Keza, havuz çevresi de son derece sakin. Kalabalık otellerde sık sık görülen, boş şemsiye, şezlong bulma problemi ise hiç yok burada.

Surf deyince, Datça'nın adı Alaçatı ile birlikte anıldığı için, rüzgar var, sabahları daha makul olsa da öğleden sonra oldukça esiyor. Tabii, surfçüler için ideal. Tüm gün surf yapma imkanı var. Ayrıca, rüzgar kıyıya paralel estiği için, rüzgarda dahi deniz de büyük dalga olmuyor, bu da hem surf yapmayı hem de gidiş dönüşleri kolaylaştırıyor.

Flow Datça 'da yeme içme ise, çok özel gelmedi bize, yani bu konuda beklentiyi yüksek tutmamak gerekir gibi. Tabii, bu konu biraz sübjektiftir, kişiye göre değişir..

Flow Datça'ya ulaşım ise, Marmaris'den çıktıktan sonra yaklaşık 1 saatlik bir güzel araba yolculuğu ile ulaşıyorsunuz. Artık Datça yolu eskisi gibi değil, yeni yapılan yol sayesinde çok rahat ve çam ormanı manzaralı 50-60km lik bir seyahat ediyorsunuz. İsterseniz, Datça'ya Bodrum'dan feribotla da 1 saat 45 dakikalık bir yolculukla da ulaşabiliyorsunuz. Bodrum 'dan biri sabah diğeri akşam üstü iki sefer mevcut.

Datça'da çevre gezileri nelerdir diye sorarsanız, Datçanın çevresindeki bükler yani koylara tekne turları mevcut. Otelde bunların rezervasyonuna yardımcı olabiliyor. Bunun dışında, korunmuş bir mimariye sahip daracık sokaklarda taş evlerin olduğu Eski Datça'yı gezebilirsiniz. Araba ile gitmek için de çok meşhur üç bük var, oralara gidilebilir. Onun dışında, Ege denizi ile Akdeniz'n birleştiği noktadaki, antik şehir Knidos'a gidilebilir.

Etiketler: ,